Norsk butikk - GRATIS FRAKT!

Bucas Irish Turnout 50g med hals Black/Gold

50g + 0g hals / 1200D Ripstop / Dermo-Care

Bucas Irish Turnout 50g med hals Black/Gold

Bucas Irish Turnout 50g med hals er et komplett og anvendelig utedekken for skiftende vær. Selve dekkenet har 50g fyll og leveres med en avtakbar hals uten vattering.

Halsen har det Bucas kaller «Silk-feel lining & Stay-dry fleece inner». Det gir ekstra beskyttelse mot vær og vind uten at halsen har isolerende fyll.

Dette er et godt valg til vår og høst, milde vinterdager eller til hester som trenger litt mer varme enn et regndekken uten fyll gir.

Avtakbar 0g hals med Stay-dry fleece

Den medfølgende halsen har ikke isolerende fyll, men er utstyrt med Silk-feel-fôr og Stay-dry fleece på innsiden. Stay-dry-fleecen bidrar til å transportere fuktighet bort fra hesten, mens Silk-feel-materialet gir en glatt overflate mot pelsen.

Halsen gir ekstra beskyttelse mot regn og vind og kan enkelt tas av når den ikke er nødvendig.

Lett isolasjon med 50g fyll

Dekkenets 50g fyll gir lett isolasjon og gjør modellen velegnet når et vanlig regndekken blir for tynt, men et varmere mellomvektsdekken blir for mye.

Hvor varmt dekken hesten trenger, avhenger blant annet av pels, klipping, aktivitetsnivå, vind, nedbør og hvor lenge den står ute.

Slitesterkt og vanntett ytterstoff

Ytterstoffet består av 1200D polyester Ripstop, som kombinerer god slitestyrke med relativt lav vekt. Ripstop-vevingen bidrar til å begrense videre opprekking dersom det oppstår en mindre skade i stoffet.

Dekkenet er vanntett med en vannsøyle på over 5000 mm og har en pusteevne på over 3000 g/24 t/m².

Silkeglatt Dermo-Care-fôr

Selve dekkenet har et glatt Dermo-Care-fôr, også omtalt som Silk-feel. Fôret ligger behagelig mot hestens pels, bidrar til å redusere friksjon og transporterer fuktighet bort fra kroppen.

Kan kombineres med Bucas liner

Dekkenet har festepunkter for Bucas Liners, Quilts og Coolers. Du kan derfor supplere med en liner dersom du ønsker mer isolasjon og vil bruke dekkenet gjennom flere temperaturer og værforhold.

Liner kjøpes separat og skal ha samme størrelse som dekkenet.

Stabil og komfortabel passform

Skulderfolder gir hesten god bevegelsesfrihet, mens kryssgjorder, haleklaff og halesnor bidrar til at dekkenet ligger stabilt. I front lukkes det med Bucas sin T-spenne og magnetiske Snap-lock.

Egenskaper

  • Dekken med 50g fyll
  • Avtakbar hals uten isolerende fyll følger med
  • Hals med Silk-feel lining og Stay-dry fleece inner
  • Farge: Black/Gold
  • Ytterstoff i 1200D polyester Ripstop
  • Vanntett: over 5000 mm
  • Pusteevne: over 3000 g/24 t/m²
  • Silkeglatt Dermo-Care-fôr i dekkenet
  • Festepunkter for Bucas Liners, Quilts og Coolers
  • T-spenne med magnetisk Snap-lock
  • Skulderfolder
  • Kryssgjorder
  • Haleklaff og halesnor
  • Festepunkter for beinstropper
  • Størrelser: 115, 120, 125, 130, 135, 140, 145, 155 og 165 cm

Velg en variant:

kr 1 899,00